نظافت و شستشوی مخازن با واترجت صنعتی

نظافت و شستشوی مخازن با واترجت صنعتی
0605

شستشوی مخازن ،تانکر ها و سیلوها که از آن ها برای ذخیره سازی انواع مایعات،گازها و جامدات استفاده می شود در صنایع و کارخانجات و حتی محیط های مسکونی امری ضروری است، که با استفاده از واترجت های صنعتی فشارقوی میتوان در کمترین زمان ممکن و بدون آسیب رساندن به این گونه مخازن انجام شود. مخازن بسته به کاربرد و ابعاد آن ها از پلی اتیلن ، ورق های فلزی و بتن آرمه ساخته می شوند که گاهی داخل آن ها با پوشش های پلیمری یا لاستیکی و .. پوشانده می شود. به هر حال داخل مخازن و تانکرها ممکن است در طول بهره برداری دچار آلودگی های خاص شود یا تصمیم به تغییر کاربری آن ها گرفته شود. که اجبارا و الزاما نیاز به شستشو می باشد.

شستشوی مخازن حمل سوخت

یک مثال در زمینه شستشوی مخازن تانکر های حمل سوخت می باشد که با توجه به فصول مختلف سال کاربری تانکرها ممکن است تغییر یابد و هر بار که تغییر کاربری اتفاق می افتد( مثلا از گازوئیل به بنزین) این مخازن باید کاملا شستشو شده و آماده بارگیری برای کاربری جدید گردند.

شستشوی مخازن جهت تغییر کاربری

مثال دیگر در این زمینه ذخیره سوخت کارخانجات است. در بعضی کارخانجات قبلا نیاز به ذخیره سوخت هایی مانند گازوئیل یا بازوت و نفت کوره بود ولی با توسعه صنعت برق و نیز ملاحظات زیست محیطی اکنون نیاز به مخازن بالا نمی باشد یا کارخانجات تصمیم به تغییر کاربری این مخازن می گیرند که به طور قطع می بایست این مخازن شستشو داده و تمیز گردند و آماده کاربری جدیدی شوند.

بیشتر بدانید  کاربردهای واترجت فشار قوی

مورد تغییر کاربری مخازن در صنایع  تولید مواد شوینده و تمیز کننده با توجه به نیاز های این واحد های صنعتی، بسیار متداول است. در این صنایع برای ذخیره مواد اولیه تولید کننده شوینده ها مانند اسید سولفونیک نیاز به شستشوی مخازن گازوئیلی ، نفتی و … برای تغییر کاربری بسیار متداول است. زیرا در اثر شستشوی سطحی و نادرست، بقایای این سوخت های فسیلی ضررهای فراوانی را به فرمولاسیون مواد شوینده وارد می کنند.

شستشوی مخازن جهت تغییر کاربری با واترجت صنعتی فشار قوی یکی از بهترین راهکار های ممکن است که عمل ممکن را بدون اثرات زیست محیطی به طور کامل انجام می دهد.

پاک کردن مخزن

مخزن نیازمند شستشو جهت تغییر کاربری

شستشوی مخازن تقطیر

مخازن مورد استفاده در فرایند تولید و تقطیر در طی زمان با رسوب گذاری مواد مختلف بر روی آن ها نیاز به شستشو و تمیزکاری پیدا می کنند، تا مانع از افت بازدهی در فرایند تولید گردد. نمونه ای از این موارد را می توان در کارخانجات تولید اسید مشاهده کرد. در این صنایع لوله های کندانسور خنک کننده اسید در اثر گذر زمان در لایه بیرونی شروع به رسوب گیری می کنند. این رسوب های مانع از عملکرد کندانسور در خنک کردن اسید می شوند و باعث بالاتر رفتن دمای اسید می گردند. در این حالت می توان با استفاده از واترجت صنعتی فشار قوی رسوب ها را از سطح لوله ها پاکسازی کرد تا عمل خنک سازی به صورت عادی انجام گیرد و در عملکرد سیستم خنک کننده خللی ایجاد نشود.

شستشوی مخازن بتنی

مخازن بتنی در صنایع تصفیه پسآب و پسماند های صنعتی و شهری به مرور دچار آلودگی های شدید از داخل شده و نیاز شدید به نظافت و شستشو و تجدید لایه های محافظ داخلی پیدا می کنند. واترجت صنعتی به راحتی می تواند این آلودگی های را از این مخازن بتنی پاک کند و کارایی این مخازن را افزایش دهند.

  • کیفیت مطلب
  • نگارش مطلب
  • نوع بیان و آموزنده بودن مطلب
5
Sending
User Review
5 (1 vote)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *