واترجت فشار قوی

واترجت فشار قوی
0903

واترجت فشار قوی در زمینه تمیزکنندگی با فشار بالا توسط تعامل چندین مؤلفه ساخته می شوند. پمپ و نازل فشار قوی بیشترین تاثیر را در این مقوله دارا می باشند.

نحوه عملکرد واترجت فشار قوی

یک پمپ فشار قوی آب را می مکد و شتاب آن را افزایش می دهد. آب شتاب گرفته از میان سیستم پمپ حرکت می کند و از شلنگ فشار قوی و اجزای بعدی مانند تفنگ و لنس-دستی عبور می کند و وارد نازل فشار قوی می شود، و نازل آب با فشار بالا تولید می کند. واترجت ها از نظر شکل، قدرت پمپ فشار، شکل هندسی نازل و قطر سوراخ نازل با هم دیگر تفاوت دارند.

 

اجزای یک واترجت پر فشار

اجزای یک واترجت پر فشار

نحوه پاشش واترجت فشار قوی

نوع پاشش و اسپری کردن واترجت فشار قوی به نوع نازل بستگی دارد. از انواع نازل می توان به نازل پاشش یک دست یا تیغه ای، پاشش نقطه ای(point spray) و پاشش چرخشی اشاره کرد. نازل پاشش یک دست دارای یک الگوی پاشش گسترده می باشد. در حالی که نازل ها با پاشش نقطه ای یک الگوی پاشش دقیق و متمرکز تولید می کند. نازل های چرخشی در چندین جهت پاشش دقیق تولید می کنند که به علت حرکت چرخشی نازل در جهت طولی، الگوی پاشش مارپیچی را شکل می دهد.

شدت پاشش به فشار پمپ، نرخ جریان(flow rate) و نوع نازل بستگی دارد. فشار بالاتر، شدت جریان و پاشش دقیق تر نازل از کلید های اصلی قدرت بیشتر واترجت هستند.

  • نوع بیان و آموزنده بودن مطلب
  • شیوه نگارش و بیان مطلب
5
Sending
User Review
2 (2 votes)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *