تمیزکاری سنگ فرش با واترجت صنعتی

تمیزکاری سنگ فرش با واترجت صنعتی
1604

      یکی از کاربردهای دستگاه واترجت یا کارواش فشار بالا، در تمیزکاری سنگ فرش و کف سازی های دکوراتیو می باشد. در مواردی مانند سنگ چینی، آجر چینی و سرامیک شکسته و نظایر آن که بندکشی به راحتی قابل انجام نیست، دوغاب بندکشی در حجم زیاد روی کف خالی می شود، و پس از چندین بار تی کشی و هدایت آن ها در جهات مختلف اجازه داده می شود تا دوغاب بندکشی کمی خودش را بگیرد. سپس قبل از اینکه خشک شدگی کامل اتفاق بیافتد، با استفاده از پاشش آب، دوغاب هایی که روی سطوح به جای مانده، شسته می شود و به این ترتیب عملیات بندکشی تکمیل می گردد.

چه زمانی نیاز به واترجت برای تمیزکاری سنگ فرش داریم؟

توجه به این نکته ضروری است که اگر در محاسبه زمان گیرش( آماده شدن نهایی دوغاب ) اشتباه کنیم و خیلی زودتر یا دیرتر از اسپری آب استفاده نماییم، دچار مشکل می شویم. اگر خیلی زود اقدام به اسپری آب نماییم، دوغاب ماهیت خود را از دست می دهد و ضعیف می گردد. همچنین در صورتی که خیلی دیر اقدام گردد و دوغاب به سفتی زیادی رسیده باشد، اسپری آب کافی نخواهد بود و می بایست از واترجت صنعتی فشار قوی  استفاده گردد تا لایه های به جای مانده از دوغاب بر روی سطوح سنگ، آجر و سرامیک برداشته شوند.

اجرای تمیزکاری سنگ فرش با واترجت فشار قوی

تصاویر بالا نمونه ای از لایه برداری از روی سنگ چین در یک پروژه محوطه سازی می باشد. پس از چیدمان سنگ ها و پایان کار از دوغاب و ملات برای بند کشی استفاده شده است، ولی حجم زیادی از دوغاب در یک مساحت کم به کار گرفته شده است.  نوع کف پوش سنگی از نظر پستی و بلندی همگن و یکنواخت نیست. طبق عادت، بناها و کاشی سرامیک کار ها در زمان بند کشی از تی و جارو برای جمع آوری مازاد دوغاب استفاده می کنند.

در این گونه سطوح امکان جمع آوری کامل اضافه ملات و دوغاب وجود ندارد. در نتیجه سطح ظاهری و زیبایی آن تحت تاثیر دوغاب قرار می گیرد. سطح کار، زیر ملات و دوغاب مدفون شده و پس از خشک شدن با روشهای گوناگون امکان تمیز کاری نخواهد بود. استفاده از آب پر فشار یا  واترجت صنعتی جزو راهکارهای منحصر بفرد در زمینه تمیزکاری این سطوح می باشد. در ویدیو زیر، گوشه ای از عملکرد واترجت در تمیزکاری سنگ فرش به تصویر کشیده شده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.